Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

KLP zgjedh drejtuesit e rinj të Prokurorisë (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7f65cbd0311a022668041cf6f1761b0c

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur drejtuesit e rinj të organit të akuzës.

 

Kështu KLP votoi unanimisht, duke komanduar Altin Dumanin përkohësisht drejtues në Prokurorimë e Apelit për Krimet e Renda.

Me 7 vota pro, 4 kundër, u miratua caktimi i prokurorit Ardjan Nezha në Prokurorinë e Pukës. Ndërsa, Rozeta Qirjaqi u komandua drejtuese në Prokurorinë e Apelit Korçë.

Në mbledhje e sotme KLP ka votuar unanimisht edhe për 6 prokurorët që do mbajnë postin e këshilltarit.

Kështu, bëhet e ditur se këshilltarët pranë KLP janë komanduar:  Arjan Mucaj, Mihallaq Bleta, Vitjuna Mata, Ornela Rrumbullaku, Artur Cara dhe Mirela Kapo.

Ndërkaq, në mbldhjen e sotme pa kamera të KLP do të diskutohet edhe kërkesa e PD dhe LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku, e cila u zgjodh si e përkohshme por vazhdon të qendrojë në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img