Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

KLP emëron dy drejtuesit e rinj të Prokurorisë së Korçës dhe Matit (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar dy prokurorë të rinj në krye të Prokurorisë së Korçës dhe atë të Matit.

Përkatësisht, Prokurorinë e Korçës do ta drejtojë Dhorina Theodhori ndërsa në krye të Prokurorisë së Matit është emëruar Abaz Muça.

Më këto dy emërime, numri i prokurorëve të emëruar nga KLP në tre vitet e fundit shkon në shtatë.

Emrat e prokurorëve të emëruar nga KLP:

1.Anita Jella – Prokuroria Durres

2.Elizabeta Imeraj – Prokuroria Tirane

3.Artan Shtrungza – Prokuroria Tropoj

4.Kreshnik Ajazi – Prokuroria Elbasan

5.Genti Xholi – Prokuroria Apel Tirane

6.Dhorina Theodori – Prokuroria Korçë

7.Abaz Muça – Prokuroria Mat

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img