Klosi: Erion Veliaj guxoi të prekte dosjet, kritikat e tij ndaj Fatos Nanos ishin me vend

Publikuar tek: politike, më 08:25 11-06-2015 Klosi: Erion Veliaj guxoi të prekte dosjet, kritikat e tij ndaj Fatos Nanos ishin me vend

Fatos Klosi ish-kreu i SHIK ka vlerësuar punën e bërë nga Erion Veliaj në krye të Ministrisë së Punës  dhe Mirëqënies Sociale. Sipas tij ai guxoi  të prekte  hapjen e dosjeve, “që shumë qeveri nuk kishin guxuar t’i preknin. Kjo është meritë”, shprehet ai.Në intervistën e dhënë për gazetën “Panorama”, Klosi shprehet se  koha e vërtetoi që edhe kritikat e  “Mjaft”-it kundër Fatos Nanos ishin me vend dhe se koha e vërtetoi.

“Erioni dhe  dhe”Mjaft-i”-i bënë atë që duhet të bënin në atë kohë. Qeveria Nano dhe ai vetë kishin defekte në  punën e tij dhe  “Mjaft” goditi me aksionin e tij pikërisht këto. Më pas vota e popullit tregoi se “Mjaft-i” kishte të drejtë. Koha tregon se veprimet e dikurshme kanë qenë të drejta apo jo”, thekson Klosi.

Duke komentuar fushatën e elektorale, sipas tij  mosaktivizimi i is- kryeministrit Berisha ka siguruar një terren të qetë, ndërsa në lidhje me apelet e ndërkombëtarëve për mbrojtjen e votës dhe dekriminalizimin, Klosi shprehet se  “asnjëherë më parë ndërhyrja e tyre nuk ka qenë më e drejtëpërdrejtë".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011967897415161
array(1) { ["section"]=> string(93) "klosi-erion-veliaj-guxoi-te-prekte-dosjet-kritikat-e-tij-ndaj-fatos-nanos-ishin-me-vend-13249" }