Klimë e mirë mes SHBA-së dhe Turqisë, “Miku im Donald, miku im Erdogan”

Publikuar tek: bota, më 18:54 23-09-2017 Klimë e mirë mes SHBA-së dhe Turqisë, “Miku im Donald, miku im Erdogan”

Marrëdhëniet mes ShBA-së dhe Turqisë janë mjaft të mira. Një gjë e tillë është konfirmuar gjatë takimit të presidentëve të dy vendeve, në Asamblene e Përgjithshme të OKB-së.

“Miku im Erdogan”, citohet t’i ketë thënë presidenti Donald Trump, presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan. Sipas numrit një të Shtëpisë s Bardhë u shpreh se e vlerëson presidentin Erdogan, pasi ky i fundit është duke drejtuar një vend që ndodhet në një zonë të rrezikshme.

Nga ana tjetër, mësohet se edhe presidenti i Turqisë i është drejtuar me “miku im”, presidentit të Shteteve të Bashkuara.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koresë së Veriut i del kundër edhe Kina, sanksione të reja
Gjermania voton, ja ç’parashikojnë sondazhet për Angela Merkel »
Article Logic
Execution time: 0.010809898376465
array(1) { ["section"]=> string(73) "klime-e-mire-mes-shba-se-dhe-turqise-miku-im-donald-miku-im-erdogan-93429" }