Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KLGJ shtyn procesin për Enkelejda Hoxhën, gjyqtarja kërkon kohë që të njihet me dosjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4cfa744de46ac0d81a2ae3fd8c213ab2

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë procesin për Enkelejda Hoxhën.

Sipas informacioneve për mediat, Hoxha ka kërkuar kohë që të njihet me dosjen. Me 8 janar KLGj i dha shtyrjen e parë se Hoxha kërkoi 3 javë kohë dhe kjo është shtyrja e dytë.

Më herët Inspektorati i Lartë i Drejtësisë kishte kërkuar shkarkimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha.

Sipas ILD-së, nuk ka arsye që t’i jepet kohë, pasi gjyqtarja është njoftuar që në korrik të vitit 2020. Por, sërish KLGJ e ka shtyrë vendimin dhe i ka dhënë afat Enkelejda Hoxhës deri me 15 shkurt për të përgatitur mbrojtjen.

ILD nisi një hetim ndaj gjyqtares, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të përjetshëm, mes tyre edhe ish-numri dy i bandës së Durrësit, Endrit Dokle.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img