Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

KLGJ e largoi nga Gjykata e Lartë dhe KED/ Flet për herë të parë Dvorani: Gafë e paimagjinueshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

176d83cab1ffbf53ec122b385c612da0

Ardian Dvorani ka folur për herë të parë pas vendimit të Këshillit të Lartë Gjyqësor për mbarimin e mandatit si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, rrjedhimisht edhe nga drejtimi i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Ai nuk ka pasur një reagim të plotë, por e ka konsideruar një gafë të paimagjinueshme, që do të duhet të shohë se çfarë arsyetimi do të katranosin.

Sipas Dvoranit, Reforma e drejtësisë ka ende rrugë të gjatë për të provuar qëllimin e mirë të saj.

‘Për momentin nuk kam reagim.Juridikisht është një gafë e paimagjinueshme. Por duhet të shikoj çfarë do të katranosin në arsyetim.

Reforma e drejtësisë ka ende rrugë të gjatë për të provuar qëllimin e mirë të saj. Votimi ka qene 6 me 4’, është shprehur ai.

Kujtojmë që anëtaret kanë vendosur me 6 vota pro përfundimit të mandatit ndersa 3 prej tyre kanë qenë kundër.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/merret-vendimi-klgj-ja-largon-ardian-dvoranin-si-gjyqtar-ne-gjykaten-e-larte-iken-edhe-si-kryetar-i-ked-se-209946

Më shumë

spot_img