Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

KLGJ dhe KLP, Luan Rama: Kandidatura që diskretitojnë procesin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i LSI-së, Luan Rama i ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News, duke komentuar kandidaturat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor, thotë se gogla nuk zgjedhin kandidaturat më të mira.

albsig

spring

“Ka kandidatura shumë të mira por ka kandidatura që diskretitojnë procesin. E diskretiton procesin lista që ka ardhur në Kuvend. Ajo listë që vjen në Kuvend është jo kredible. Një institucion që krijohet për herë të parë kredibilitetin e ka të kushtëzuar.

Midis aty që janë me 5 vota, ka nga ana që kanë problem ligjin. Gogla nuk zgjedh më të mirët. Gogla ka zgjedhur midis më të mirëve, më të diskretituarit”, deklaroi Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img