Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Klevis Balliu sulmon Najada Çomon: Ushtare partiake që nuk kishte hallin e pandemisë por të qeverisë, për këtë po shpërblehet sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e945a14c055afd05776add3a5e495efd

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka komentuar ditën e sotme dy “afrimet” e fundit të Partisë Socialiste, inxhinieren Luljeta Bozo dhe mjeken Najada Çomo.

Për këtë të fundit Balliu nuk i ka kursyer kritikat, pasi në RTV Ora u shpreh se Çomo ka qenë një ushtare partiake që nuk ka patur hallin e pandemisë, por hallin që qeveria të dilte mirë.

“Një nga akuzat kryesore, qoftë edhe nga shoqëria, por edhe nga institucione serioze dhe nga opozita, sa i përket menaxhimit të pandemisë, ka qenë që mazhoranca po e përdor atë politikisht. Dhe kjo tregon arsyen pse kryeministrin luan ndonjëherë rolin e shoferit, magazinierit dhe i pret atje vaksinat, për të bërë bujë të madhe. Apo nxjerr atje vaksina pas skandalit të “Nusretit”, etj.

Tani, mendoj se nuk ka më asnjë diskutim që po, ka qenë politike. Është përdorur politikisht. Dhe ka patur disa ushtarë partiakë në shëndetësi, të cilët nuk i shërbenin pandemisë, nuk kishin hallin e pandemisë por kishin hallin që qeveria të dilte mirë. Dhe për këto po shpërbëhen sot. Siç është zonja Najada Çomo“, u shpreh ndër të tjera Balliu.

Më shumë

spot_img
spot_img