Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Klevis Balliu rendit sukseset e Berishës, mesazh Amerikës: Nuk e shpallni dot non grata historinë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu i del në mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha, duke renditur disa prej arritjeve, që sipas tij Berisha i ka sjellë vendit.

“Nuk shpallet non grata historia”, shkruan Balliu teksa thotë se ish-kreu i PD rrëzoi komunizmin, futi Shqipërinë në Nato dhe liberalizoi vizat.

Reagimi i plotë i Balliut:

Nuk shpallet non grata historia

Sali Berisha është historia e luftës kundër komunizmit;

E sjelljes së demokracisë.

E antarësimit të vendit në NATO.

E liberalizimit të vizave dhe e orintimit Euroatlantik të politikës shqiptare.

Ai është mbrojtësi i Kosovës dhe vlerësuesi më i lartë i Demokracisë Amerikane.

Sali Berisha është roja i çështjes kombëtare dhe denoncuesi i krimit të organizuar dhe korrupsionit në nivelet më të larta të qeveritarëve të sotëm.

Lobingu Sorosis nuk ja arrin dhe kurrë nuk do tja arrijë të bindë njeri në Shqipëri për të kundërtën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img