Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Kjo grua ka bindur qindra qytetarë se është mbretëresha e Kanadasë, “ka shpallur” ujin dhe energjinë falas

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Romana Didulo, një personazh kontravers, pjesë e grupimit QAnon, është vetëshpallur prej vitit 2021 Mbretëreshë e Kanadasë.

Ajo që është edhe më e çuditshme ka të bëjë me faktin se qindra qytetarë që e ndjekin Romanën në rrjetet sociale besojnë se ajo është vërtet mbretëresha e tyre.

albsig

spring

Në rrjetin social “Telegram” ku Romana komunikon me ndjekësit e saj, ajo shpërndan edhe “dekretet” teksa thotë se kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau nuk ka asnjë pushtet në dorë.

Dy nga “dekretet” e saj të fundit janë shpallja ilegale e faturës së ujit dhe deklarimi i energjisë elektrike si falas për të gjithë. Kjo ka bërë që qindra qytetarë të ndalojnë së paguari detyrimet për ujin dhe dritat.

Në vitin 2021 ajo u shoqërua në polici, pasi deklaroi se gjatë pandemisë qytetarët ishin të lirë të qëllonin mjekët dhe infermierët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img