Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Kjo fundjavë me reshje shiu, por vapa rikthehet shpejt, sinoptikania zbulon ‘surprizat’ e shtatorit

spot_img

Lajme të ngjashëm

f3d2502caf28d50d2ed591742f91ac99

Këtë fundjavë priten reshje shiu, por vapa nuk mbaron kaq shpjet, pasi rikthehet sërish në shtator.

Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje direkte me News 24 tha se këtë fundjavë do të ketë reshje shiu.

“Pas datës 25 do të ketë shtim të vranësirave. Reshje shiu do të ketë të pranishme këtë fundjavë dhe në fillim të javës, por vetëm në zonat malore, jo në të gjithë territorin”, tha ajo ndërsa shtoi se në ditët e fundit të gushtit temperaturat do të variojnë nga 28-35, 36 gradë.

Sakaq, Bani ka shtuar se muaji shtatpr do të jetë i nxehtë.

“Muaji shtator do të jetë i nxehtë dhe me temperatura të larta”, theksoi ajo.

Më shumë

spot_img