Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kjo është ushtria shqiptare 6 vjet pas anëtarësimit në NATO (Foto)

Shkruar nga Newsbomb

Shqipëria ka kremtuar 6 vjetorin e anëtarësimit në Aleancën Atlantike të Veriut (NATO) dhe gjatë këtyre viteve transformimi i ushtrisë shqiptare është i dukshëm. Në një aktivitet të organizuar në ambientet e Batalionit të Forcave Speciale dhe Batalionit Komando në Zall – Herr, kanë marrë pjesë kryeministri Edi Rama, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ambasadori i SHBA, Donald Lu dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo.

Në këtë aktivitet është prezantuar armatimi i ri M4, me të cilin do të kompletohen efektivat e Batalionit të Dytë të Këmbësorisë (b2k).

Në galeri do të shihni disa prej armëve dhe aparaturave që përdor ushtria shqiptare si pjesë e NATO-s. 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese