Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kjo është Suela Saliaj, 32-vjeçarja e cila u vra nga ish-burri në Florida

Shkruar nga Newsbomb
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një familje shqiptare në Florida ku 34-vjeçari Renato Muhaj vrau ish-gruan dhe rrëmbeu vajzën e tyre 8 vjeçe për disa orë. 34-vjeçari për motive që ende nuk janë zbuluar ka vrarë në banesë ish gruan Suela Saliaj. Suela, 32-vjeçe punonte si bankiere në SHBA dhe ishte nëna e një vajze të mitur 8 vjeçe. Në profilin e saj në Linkedin, Suela liston një sërë aftësish të saj, ndërkohë që ka më shumë se 5 vite eksperiencë në shërbimin e klientit në banka. Ajo jetonte prej vitesh në SHBA dhe bashk me të kishin emigruar më pas dhe prindërit si dhe vëllai i saj. 32-vjeçarja u gjet e vdekur në banesë nga punonjësit e policisë, ndërkohë që 34-vjeçari Renato Muhaj që rrëmbeu vajzën 8 vjeçe u arrestua disa orë më vonë. Mediat amerikane raportuan se 34-vjeçari fillimisht ka goditur dy prindërit e tij dhe u ka marrë celularët në mënyrë që ata të mos telefononin policinë për vrasjen e kryer. Renato Muhaj  akuzohet për  vrasjes të shkallës së parë, rrëmbim dhe abuzim të fëmijëve. Suela Saliaj, nene e nje vajze 8 vjeçare e cila u vra nga ish-burri ne Florida LEXO EDHE: Tragjedi shqiptare në Florida, 34-vjeçari vret ish-gruan dhe rrëmben vajzën Ne foto: Rruga ku jetonte familja shqiptare/ Bayside Court Apartments, Florida

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese