Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Kjo është “Gboard”, tastiera fantastike e Google për iPhone, si ta instaloni (Video)

Lajme të ngjashëm

Google ka lansuar së fundmi një tastierë ekskluzive për produktet iOS që integron brenda saj motorrin e kërkimit me anë të një butoni të vetëm.

“GBoard” është si tastiera normale e produkteve të Apple por ka një buton shtesë që i lejon përdoruesve të kërkojnë për çdo gjë, adresa, foto, video, dhe t’i dërgojnë ato pa qenë nevoja për të dalë nga aplikacioni.

 

Për ta isntaluar në telefonin tuaj iPhone fillimisht duhet ta shkarkoni nga “AppStore”. Pasi të jetë shkarkuar gjithçka duhet të bëni është ta hapni më pas shtypni “Get Started” dhe ndiqni hap pas hapi udhëzimet.

Më shumë