Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Kjo është diktaturë”, qytetarët në protestë kundër vaksinimit të fëmijëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetëra qytetarë kanë protestuar mbrëmjen e sotme kundër vaksinimit të fëmijëve mbi 16 vjeç, një procesi cili pritet të nisë në muajin Dhjetor. Ata u shprehën kundër këtij vendimi të qeverisë duke thënë se vaksinimi me detyrim është diktaturë.

“Ata do i vendosin gjoba biznese dhe njerëzve. Loja e tyre ësjtë që ata do të venë gjoba ndaj të gjitha institucioneve, bizneseve për pasaportën e vaksinimit. Qeveria i vë palët në një konflkit të organizuar me njër-tjetrin. Problemi i parë është me passportën e vaksinimit, problem i dytë është vaksinimi i fëmijëve me dy doza.Duhet të gjejmë mënyrën për t’i dhënë zgjidhje problemit”, u shpreh organizatori Altin Goxhaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img