Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Kjo është çmenduri’, Braçe i revoltuar me qytetarët: Mos shkoni për vizita dhe ngushëllime në shtëpitë e të afërmve, po i merrni jetën!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70b58eb26b499f3883bd9e715090892c

Zëvendës.kryeministri i Shqipërisë Erion Braçe ka folur me tone të ashpra përmes një shënimi në rrjete sociale, ku theksin e ka mbajtur tek situata aktuale e pandemisë së koronavirusit.

Si deputet qarku, Braçe i bën apel zonave më problematike si Divjakë, Grabian, Gradishtë, që të bëjnë kujdes pasi rastet po shtohen, dhe kjo si paosjë e lëvizjeve të shumta, vizitave dhe pjesmarrjeve në ceremoni motore.

“Po infektoni familjarët tuaj, po i merrni jetën”, shkruan Braçe në facebook.

Shënimi i plotë

MIREMBREMA!

BANORE TE DIVJAKES, TERBUFIT, GRABIANIT, GRADISHTES, REMASIT;

SITUATA E TE SEMUREVE ME CORONAVIRUS VIJON TE JETE E RENDE!

DITA TANI U MBYLL ME 174 TE SEMURE AKTIVE!

Jane nga KEMISHTAJ, MERTISH, GRADISHTE, MIZE, CERME E SIPERME, CERME SEKTOR, DIVJAKE QYTET.

Nga hetimi epidemiologjik rezulton se te infektuarit, kane marre VIRUSIN ne:

1. CEREMONITE MORTORE NE SHTEPI KU KANE SHKUAR PER NGUSHELLIM;

2. NE SHTEPITE E TE SEMUREVE ME VIRUS KU KA SHKUAR PER QOKE SEMUNDJEJE SI KOMSHI, KUSHERI, KRUSHQI.

KJO ESHTE CMENDURI!

Do ju lutesha shume;

JEPINI FUND KETYRE ZAKONEVE!

PO INFEKTOHENI VETE, PO INFEKTONI FAMILJARET TUAJ, ME TE MOSHUARVE PO I MERRNI JETEN!

Boll me me vizita neper shtepite e njeri tjetrit ku ti apo ai, jeni te infektuar! MOS SHHKONI, INFEKTOHENI DHE INFEKTONI TE TJERE NJEREZ!

Boll me me vizita ngushellimi neper shtepite e njeri tjetrit kur jeni te infektuar apo ku ka te infektuar! MOS SHKONI, REZIKONI TE SHTONI DHIMBJEN DUKE INFEKTUAR E VRARE TE TJERE NJEREZ TE AFERM.

Nderkohe nga neser;

Shkollat ne Cerme te Siperme, Cerme Sektor, Mize, Kemishtaj KALOJNE NE MESIM ONLINE PER DY JAVE RRESHT!

POLICIA DO USHTROJ KONTROLL NE CDO LOKAL PER TE GARANTUAR RREGULLAT E DISTANCES FIZIKE E KU RREGULLAT SHKELEN LOKALI DO MBYLLET;

TE ZOTET E LOKALIT JANE TE DETYRUAR TE GARANTOJNE RREGULLAT!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img