Tirana
heavy intensity rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
2.1kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Kjo është 18-vjeçarja që u vra nga bashkëjetuesi dhe shoku i tij

Lajme të ngjashëm

18-vjeçarja e cila u braktis në dyert e spitalit e vdekur ka shokuar mbarë opinionin publik. Së fundmi “Insajder” ka publikuar foton e të resë, e cila u dhunua për vdekje nga dy të rinjtë të cilët e lanë pa shenja jete në spitalin e Ferizajt.

Më herët u bë me dije se 18-vjeçarja me iniciale O.M prej disa kohesh bashkjetonte me 29-vjecarin që tani është në arrati dhe akuzohet për “vrasje me dashje”.

Mediat kosovare raportojnë që dy të rinjtë e kanë  keqtrajtuar fizikisht të ndjerën, e cila si pasojë e plagëve të shumta të marra ka ndërruar jetë.

“Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, njofton opinionin publik se lidhur me rastin e vdekjes së 18 vjeçares në Ferizaj,  me vendim të prokurorit, është ndaluar një (1) person i dyshuar, me inicialet A.S., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit se i njëjti në bashkëkryerje ka kryer veprën penale  “Vrasje e rëndë” të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Ndërsa, i dyshuari tjetër D.K., që gjendet ende në arrati, dyshohet se për motive të ulëta, ka keqtrajtuar fizikisht tani të ndjerën M.O., e cila si pasojë e lëndimeve të marra ka ndërruar jetë dhe vdekjen e saj e kanë konstatuar mjekët në Qendrën Emergjente në Ferizaj, ku me ç’rast i njëjti dyshohet se ka kryer veprën penale “Vrasje e rëndë” të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Me urdhër të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe: U dërgua e pajetë në spital, 18-vjeçarja bashkjetonte me njërin nga të dyshuarit, Policia: E keqtrajtuar fizikish, e reja kishte plagë të shumta

Lexo edhe: Qarkullonin me “Audi A8” me targa zviceriane, këta janë dy të rinjtë që braktisën 18-vjeçaren e vdekur në derën e spitalit (FOTOT)


Më shumë