Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Kitaristi i njohur feston sot 50 vjetorin, e motra i bën urimin e veçantë: Kur linde, mezi prisnim të të vinim në gjumë, të këndonim këngë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kitaristi i njohur Bledar Sejko feston sot 50 vjetorin e lindjes. Një mesazh të veçantë urimi atij i ka bërë e motra, Teuta Sejko.

“GEZUAR ditelindjen vellacko! Plot 50 vjec sot!Ishte mengjes,oren nuk e kujtoj, isha vetem 9 vjec kur erdhe ne jete! Ishe per ne si nje ” loder”! U rrite  me vemendjen me te madhe nga te gjithe ne,mezi prisnim kush e kush te te vinte ne gjume,duke te kenduar kenge,e keshtu flije ne krahet e dikujt! A ishte valle kjo qe zgjoi tek ty dashurine,pasionin e talentin per muziken?

Ndoshta…une e them me bindje qe po! Ne ate familje gjithmone kendohej,dashuruar marrezisht me muziken!Do te doja te isha atje me ty,te festonim kete 50 vjetor te lindjes tende,dhe 41 vjet qe ben pjese ne jeten time!Por deshira e mundesia nuk puqen bashke!!!!U BEFSH 100 vjec BLEDI!Pac Zotin ne krah qe te te jape shendet,mbaresi,miresi paqe e lumturi ne jete!!!Cdo dite e jetes tende qofte dhe e gezofsh si nje ditelindje!T.V.B vellacko”, shkruan Teuta Sejko.

Ajo ndan dhe një foto të Bledi Sejkos kur ka qenë fëmijë.

150915044_4136242439739666_3526836007519271406_n.jpg

151500380_4136242509739659_4383952022931455773_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img