Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kishte për detyrë të kontrollonte territorin dhe të njoftonte policinë, kryeplaku në Skrapar mbjell vetë kanabis, arrestohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ai që kishte për detyrë të inspektonte territorin dhe të njoftonte policinë nëse haste bimë narkotike të mbjella, kryeplaku i fshatit Prishtë në Çepan të Skraparit, është arrestuar pasi dyshohet se kultivues i 295 rrënjëve bimë narkotike kanabis sativa.

J.L., 39 vjeç, është vënë në pranga në kuadër të një operacioni policor gjatë 10 ditëve të fundit, për asgjësimin e kultivimit të paligjshëm të bimëve narkotike. Arrestimi i tij u bë pasi, dyshohet të jetë kultivuesi i 295 bimëve narkotike “Canabis Satriva” të evidentuara dhe sekuestruara nga policia e Skraparit në vendin e quajtur “Moçalishta”.

Njoftimi i Policisë

Kontrrolleve intensive në të gjithë territorin e qarkut për evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të kanabisit.

Vihet në pranga kryeplaku i fshatit Prishtë, Njësia Administrative Çepan, Skrapar.

J.L., 39 vjeç banues në Prishtë Skrapar.

Arrestimi i tij u bë pasi në vijim të punës për kontrollin e territorit, me qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të narkotikëve, shërbimet e Komisariatit të Policisë Skrapar, në vendin e quajtur “Moçalishta” kanë gjetur 295 bimë Canabis Sattiva. Shtetasi J.L eshte person i dyshuar per kultivimin e bimeve narkotike, gjithashtu duke mbajtur detyrën si kryeplak i fshatit kishte detyrim që të ushtronte kontrolle territori dhe te njoftonte Policine e Shtetit për kultivim të bimëve narkotike.

Materialet procedurale u referuan në Prokurorin e Rrethit Gjyqësor Berat, për ndjekje të mëtejshme.

Më shumë
spot_img
spot_img