Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

“Kishte parregullësi”, koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon rinumërim të votave në Lezhë për këshillin bashkiak

Lajme të ngjashëm

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka kërkuar rinumërim të votave në Lezhë për anëtarët e këshillit bashkiak.

Koalicioni kërkon rinumërim të votave pasi prentendojnë se në qendrat e KZAZ 12 dhe 13  nuk është zhvilluar si duhet procesi, sepse komisionerët largoheshin shpesh nga tavolinat.

Në letrën drejtuar KAS thuhet gjithashtu se Lirim Torba të FRD-së i janë shtuar në procesverbal 100 vota dhe kjo ka bërë që Koalicioni “BF” të humbasë mandatin e 7 në këshill bashkiak.


Më shumë