Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kishte ngritur fermë kanabisi, arrestohet shqiptari në Angli, policia sekuestron drogën me vlerë 190 mijë paund (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në Angli, pasi akuzohet për prodhim dhe shitje kanabisi.

Bëhet fjalë për shqiptarin Adi Doda, 25 vjeç, i cili ka pranuar në gjykatë që është kujdesur për prodhimin e kanabisit në një fermë.

Policia gjeti bimët e kanabisit pranë Hotel Railway, në Rothbury, në fillim të kësaj jave.

Efektivët e policisë kontrolluan ish-klubin, i cili u mbyll në 2018 dhe ka qëndruar bosh që prej asaj kohe. Pas kontrollit u zbuluan rreth 298 bimë kanabis, me një vlerë rreth 190,000 paund.

Më shumë

spot_img
spot_img