Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Kishte me vete mbi 19 mijë euro, e pëson italiani pasi nuk deklaroi shumën në Kakavijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shtetas italian është proceduar penalisht pasi nuk deklaroi shumën e parave që kishte me vete në Kakavijë.

Uniformat blu bëjnë me dije se shtetasi G.C 53 vjeç, banues në Itali, kishte me vete 199.430 euro dhe nuk i deklaroi.

53 vjeçari u procedua penalisht, ndërkohë shuma e parave u sekuestrua.

Njoftimi i plotë:

Kakavijë / Goditet një rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi.

 

Sekuestrohen 19.450 euro, procedohet penalisht shtetasi italian i cili nuk deklaroi shumën e të hollave në PKK Kakavijë.

 

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, në vijim të kontrolleve për goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut dhe në kontrollet me përzgjedhje, në dalje të RSH-së, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, motomjetin tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin italian G. C.

 

Gjatë kontrollit të ushtruar në motomjetin e tij, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën dhe sekuestruan 19.450 euro, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

 

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin G. C., 53 vjeç, banues në Itali, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

 

 

Më shumë


spot_img
spot_img