Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Kishte mbetur i bllokuar në mes të ujit, shpëtohet burri në Lezhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c96e390cbc7badbb5b06fd8bcebe8ba8

Situata në vend për shkak të shirave të rrëmbyeshëm vijon të jetë e rënduar.  

Emergjencat Civile në Bashkinë e Lezhës kanë realizuar një operacion shpëtimi në Tale.

Forcat zjarrfikëse me mjete lundrimi si dhe emergjencat civile duke vepruar sapo u ishte dhënë alarmi, duke ndihmuar një person që kishte mbetur i bllokuar në mes të ujit.

Personi në fjalë kishte ngelur i bllokuar në grykëderdhjen e lumit Mat dhe pas ndërhyrjes së shpejtë u bë i mundur shpëtimi i tij.

Më shumë

spot_img
spot_img