Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kishte harruar gjellën në sobë, flakët ‘pushtojnë’ apartamentin tek ‘Pallatet Çabej’ (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

47f324ae98204a2f38531244d95b7e08

Një apartament në katin e tetë të një pallati në Tiranë është përfshirë nga flakët pasditen e djeshme.

Burime bëjnë me dije se familjarët kishin harruar drekën në sobë dhe kjo gjë ka bërë që të krijohen shkëndija dhe flakët të përhapen në të gjithë shtëpinë.

Siç shihet edhe në videon e siguruar nga Newsbomb.al, banorët e lagjes kanë dalë nga shtëpitë e tyre të frikësuar. Zjarrfikësja u ndodh në vendngjarje dhe bëri të mundur shuarjen e zjarrit.

Fatmirësisht nuk raportohet për njerëz të lënduar apo viktima, vetëm për dëme materiale.

Më shumë

spot_img
spot_img