Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Kishte fshehur kokainën në 20 vezë plastike, arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 19-vjeçar shqiptar ja rënë në prangat e karabinerëve pasi akuzohet për trafik droge.

Mësohet se i riu është arrestuar në Spina di Marsciano pasi në makinë iu gjetën 20 vezë plastike me 16 gramë kokainë.

albsig

Karabinierët gjatë një shërbimi në zonë, kanë vënë re makinën duke bërë manovra të dyshimta, e kanë ndjekur dhe më pas e kanë ndaluar për kontroll.

Droga, raportojnë mediat italiane, ishte fshehur brenda makinës dhe u gjet vetëm pas një kontrolli të plotë të të gjitha pjesëve të mjetit.

Karabinierët i kanë gjetur 19-vjeçarit shqiptar, i cili ishte dhe i pastrehë, 400 euro të cilësuara si të ardhura të veprimtarisë së paligjshme.

19-vjeçari është dënuar me 2 vjet burg dhe 3 mijë euro gjobë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img