Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Kishte frikë të largohej sepse ishte në borxh me bandën, ky është shqiptari që u arrestua për herë të dytë në Britani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 32-vjeçar shqiptar në Britani, Petrit Gasi, pasi ishte kapur më herët duke kultivuar bimë kanabis në një fabrikë në Yorkshire ai u gjet përsëri duke kultivuar kanabis nga policia britanike në Uells pasi ishte liruar nga qendra e paraburgimit.

Sipas mediave të huaja mësohet se 32-vjeçari u arrestua në një shtëpi e cika ishte përshtatur për kultivimin e kanababisit. Lënda narkotike për të cilën ai kujdesej kapte vlerën e e 200,000 paundëve.

Një seancë dëgjimore në Gjykatën e Cardiff Crown të ​​mërkurën u deklarua se rendimenti i vlerësuar i këtyre bimëve ishte midis 4,508 g dhe 30,224 g me një vlerë midis 18,000 dhe 70,200 paund.

Gasi rezuktoi se ishte arrestuar edhe më parë në në Doncaster, South Yorkshire, ku kishte punuar si kopshtar në një fabrikë tjetër kanabisi. Ai tha se ishte trafikuar në Mbretërinë e Bashkuar nga Shqipëria në mënyrë të paligjshme dhe kishte kaluar kohë me miqtë në Londër përpara se ta sillnin në fabrikë ku i thanë se do të paguhej 300 £ për t’u kujdesur për bimët.

Prokurori Nik Strobl tha se Gasi kishte kaluar një periudhë të gjatë në një qendër paraburgimi pas arrestimit të tij të parë, por lirimi i tij u sigurua nga një avokat i punësuar nga një “bandë shqiptare” dhe se pas lirimit lirimit ai u dërgua në Maesteg për të punuar në një fabrikë tjetër kanabisi për të shlyer borxhin e tij prej 10,000 paund.

 

Më shumë


spot_img
spot_img