‘Kishte frikë nga Basha’, Berisha bën deklaratën e fortë: Rama iku nga Durrësi pas darkës me…

Publikuar tek: politike, më 21:49 25-09-2020 ‘Kishte frikë nga Basha’, Berisha bën deklaratën e fortë: Rama iku nga Durrësi pas darkës me… Fotoarkive/ Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se kryeministri Edi Rama vendosi të largohej nga kandidimi në Durrës, për shkak të frikës nga Lulzim Basha, duke qenë se ky i fundit do të kandidojë në Durrës.

 

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Berisha tha Rama u kthye në Vlorë, pas një darke që pati me Lefter Kokën dhe Indrit Doklen, ku këta të fundit i kanë thënë se nuk e marrin përsipër dhe se është i pashpresë.

“Edi Rama është i fundosur. E morët vesh lajmin e fundit?! Rama iku nga Durrësi, vajti në Vlorë. E dha vetë lajmin. Iku nga Durrësi, sepse thuhet se bëri një takim me Lefter Kokën, Indrit Doklen dhe nuk ja morën përsipër, i thanë ‘je i pashpresë’. Dhe sot ai u kthye në Vlorë”, tha Berisha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Ta hapim aeroportin e Vlorës në fund të 2020’, Grida Duma i kujton premtimet Ramës: Projekte imagjinare 3D
Pas COVID-it, kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi do të përballet me një tjetër sfidë, Këshilli Bashkiak i ngre padi »
Article Logic
Execution time: 0.0099790096282959
array(1) { ["section"]=> string(95) "kishte-frike-nga-basha-berisha-ben-deklaraten-e-forte-rama-iku-nga-durresi-pas-darkes-me-221682" }