Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Kishte dal shëtitje, 17-vjeçari në Itali qëllohet me thikë dhe grabitet nga dy persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 17-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur në Itali, pasi ka rënë pre e një grabitje.

Mediat italiane bëjnë me dije se djali kishte dalë për një shëtitje në qendër në lagjen Rifredi, ku dy persona me thikë i dolën para.

Autorët e qëlluan shqiptarin me thikë në këmbë dhe më pas në gjok, i morën portofolin dhe gjithçka tjetër që kishte dhe u larguan.

17-vjeçari dhe pse me plagë ka rritur të shkojë në një pikë dhe të kërkojë ndihmë. Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes teksa raportohet se është marrë edhe një përkthye pasi adoleshenti di vetëm shqip dhe asnjë fjalë në gjuhën italiane.

 

Më shumë
spot_img
spot_img