Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Kishin zaptuar hapësirat publike, nis shembja e lokaleve dhe heqja e strukturave metalike në Durrës

Lajme të ngjashëm

Mëngjesin e kësaj të premte ka nisur aksioni për lirimin e hapësirave publike në Durrës, ku morën pjesë forcat e Policisë Bashkiake, efektivë nga Policia e Shtetit dhe punonjës nga IMT.

Më herët Bashkia e qytetit bregdetar kishte paralajmëruar lokalet për të liruar hapësirat publike të lulishtes,  të cilat i kishin zënë me tenda, karrige, çadra dhe struktura metalike.

Fillimisht aksioni ka nisur në lagjen nr 17 dhe në ditët në vijim do  të vazhdojë në lulishtet pranë Muzeut të Dëshmorëve.

Më shumë