Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kishin urdhër dëbimi nga Greqia, 2 shqiptarët kapen në pyjet e Janinës me 38 kilogram kanabis

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar në flagrancë ditën e sotme në një zonë pyjore të Janinës, pasi po transportonin 38 kilogram kanabis.

Policia e Janinës njofton se dy shqiptarët e kishin futur kanabisin në 2 çanta, por efektivët ishin lajmëruar për lëvizjen e dyshimtë të tyre.

Nga kontrolli i të dhënave, rezultoi se M.L nga Durrësi dhe A.M nga Mirdita kishin urdhër dëbimi nga Greqia, ndërkohë që u janë sekuestruar 350 euro dhe 65 mijë lekë shqiptare, 2 telefona celularë dhe karta të ndryshme telefoni.

Të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Janinës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img