Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kishin ngritur fermë kanabisi 1 mln paund brenda klubit, arrestohen dy shqiptarët (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar pasi akuzohen se posedonin një fabrikë kanabisi prej 1 milion £ brenda një ish-klubi të natës në Coventry. 

Fabrika e kanabisit u zbulua nga Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në një ish-klub nate tre katësh në Trinity Street, në qendrën e qytetit Coventry, gjatë një operacioni më 15 tetor.

Oficerët gjetën rreth 1.000 bimë, me vlerë rreth 1 milion £, dhe u përshkrua si “një nga gjetjet më të mëdha të zbuluara ndonjëherë nga NCA”.

Gjatë këtij operacioni ra në pranga Adrian Lleshaj dhe Andi Cani, 24 vjeç, si dhe shtetasi vietnamez Cao Van Vu, 31 vjeç, të cilët të dy kanë pranuar gjithashtu prodhimin e kanabisit. Të gjithë janë caktuar në paraburgim dhe po përballen me akuzat e prodhimit të kanabisit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img