Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Kishin mbjellë hashash në lagje, arrestohet 20 vjeçari në Fier, Policia shpall në kërkim shokun e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 20 vjeçar është arrestuar nga Policia në Fier, pasi në bashkëpunim me një shtetas tjetër kishin mbjellë hashash në lagjen ne tyre. Mësohet se në pranga ka rënë 20 vjeçari Kastriot Gropa dhe është shpallur në kërkim 36 vjeçari me inicialet A.G.

“Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin K. G., 20 vjeç, dhe shpallën në kërkim shtetasin A. G., 36 vjeç, banues në Patos, pasi janë autorë të dyshuar të kultivimit të fidanëve cannabis sativa”, njofton Policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img