Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Kishin mbjellë 1000 rrënjë kanabis në shtëpi, policia angleze arreston 5 shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d64a6e86246c2cc112f81fbacec23437

Pesë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë angleze pasi u janë zbuluar 1000 rrënjë kanabisi të mbjella prej tyre brenda një shtëpie të madhe në Northampton.

Martin Feuzullau, 19 vjeç, Bruno Vishkulli, 19 vjeç, Aural Guini, 23 vjeç, Endrit Asllani, 24 vjeç dhe Besmir Plaka, 28 vjeç kanë dalë përpara trupit gjykues dhe ndaj tyre rëndojnë akuzat e prodhimit të kanabisit dhe mbajtjes së dokumentave false.

Të gjithë shqiptarët dyshohen se kanë hyrë ileaglisht në Britaninë e Madhe duke përdorur dokmenta false italiane. Seanca tjetër gjyqësore do të zhvillohet muajn e ardhshëm.

Më shumë

spot_img
spot_img