Kishin kthyer shtëpitë në fermë kanabisi, arrestohen 3 shqiptarët në Londër (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 19:33 22-09-2020 Kishin kthyer shtëpitë në fermë kanabisi, arrestohen 3 shqiptarët në Londër (EMRAT) Foto ilustruese

Policia britanike ka bërë të mundur arestimin e tre shqiptarëve në Londër, të cilët merreshin me kultivim lënde narkotike e llojit kanabis, në disa shtëpi.

Ata janë Leon Tosku 42 vjeç, Altion Qosla 44 vjeç dhe Erion Beqiraj 35 vjeç. Vlera që do të kapte malli nëse do të nxirrej në treg do të ishte më shumë se gjysëm milioni paund.

Gjatë gjithë kohës ata ishin në vëzhgimin e policisë, teksa u kapën të tre në tre shtëpi të ndryshme. Shqiptarët janë arrestuar pak ditë më parë, ndërsa janë lënë të lirë nga gjykata ndërkohë që hetimet vazhdojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA vendos rekord, kalon 7 mln infektive dhe mbi 200 mijë viktima nga Covid-19
'Virusi po përhapet në mënyrë eksponenciale', Boris Johnson komunikon masat e reja: Është po aq i rrezikshëm sa në Pranverë »
Article Logic
Execution time: 0.0098040103912354
array(1) { ["section"]=> string(87) "kishin-kthyer-shtepite-ne-ferme-kanabisi-arrestohen-3-shqiptaret-ne-londer-emrat-221286" }