Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Kishin fshehur 83 kg kokainë në konteinerin me banane, arrestohen tre shqiptarë në Itali

Lajme të ngjashëm

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia italiane, pasi akuzohen për trafik droge. Ata u kapën gjatë një operacioni antidroge, ku iu gjetën 83 kilogramë kokainë të fshehur më një kontenier me banane.

Sipas medieve italiane  droga e sekuestruar në portin e Vado Ligure në Savona të Italisë,  ishte nisur nga Ekuadori për t’u shpërndarë në vendet e Europës. Kontejneri iu nënshtrua një kontrolli të plotë, i cili çoi në zbulimin e ngarkesës së drogës.

Shqiptarët e arrestuar janë të moshës përkatësisht  33, 28 dhe 23 vjeç, banorë të qytetit Pisa të Italisë, u arrestuan nën akuzën e trafikimit të drogës dhe më pas u transferuan në burgun e Genova Marassi.


Më shumë