Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kishin dalë pas orës 22.00, dy të rinjtë ndalohen nga Policia, dhunojnë efektivët që do u vendosnin gjobë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

321e8a184dfb3515829a33ea01df4f45

Dy të rinj janë arrestuar nga Policia e Beratit pasi kanë kundërshtuar dhe dhunuar efektivët që i kanë ndaluar mbrëmjen e djeshme, teksa lëviznin pas orës 22.00.

Sipas njoftimit, është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasve: – A. F., 21 vjeç dhe E. A., 27 vjeç, të dy banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat.

“Këta shtetas kanë qenë duke qarkulluar në rrugë mbrëmjen e djeshme, gjatë orarit të ndalimit të lëvizjes, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe në momentin që janë konstatuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat, i kanë kundërshtuar ata me dhunë.   

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, njofton Policia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img