Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Kisha për të paguar borxhet e rrugës”, shqiptari kapet brenda shtëpisë së “barit” në Britani (EMRI-FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 39 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia brenda shtëpisë së barit në Britaninë e Madhe. Bëhet fjalë për shtetasin Agostin Deda i cili u kap në një banesë me 200 bimë kanabisi, ku sipas autoriteteve nëse do të shitej droga do të kapte një vlerë prej 48 mijë paund.

Fillimisht ai shkoi në Londër, por u dërgua në një shtëpi në Severn Street, Hull, ku kishte një çelës dhe iu siguruan ushqim.

Ai ka deklaruar se erdhi në Angli, me një kamioni mallrash dhe më pas u rekrutua për të rritur bimët e kanabisit në mënyrë që të lante borxhet e rrugës. 39-vjeçari tha se në 12 deri në 14 ditët që ka qenë në shtëpi, ka dalë vetëm një herë për të blerë cigare ne dyqan.


spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img