Kiri një dedikim të fortë të atit, Azem Hajdarit: Babë kam shumë mall për të taku e me t’rrok fort

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:30 11-03-2016 Kiri një dedikim të fortë të atit, Azem Hajdarit: Babë kam shumë mall për të taku e me t’rrok fort

Në ditën e lindjes, së Azem Hajdarit, i cili nuk jeton më, i biri bën një dedikim të ndjerë për të. Duke thirrur nga thellësia e shpirtit ‘’Babë, kam shumë mall për të taku e me t’rrok fort’’.

Dedikimi i plotë i birit të Azemit:

“Babe,

Sot më tepër se në cdo ditë të vitit kam kaq shumë mall për të taku e me t' rrok fort. Është dita jote e lindjes, esht Marsi ky muaj qe vetem e shton dhe nuk e zbeh aspak ket mall.

Kanë kaluar 17 vite qe ti Babai , studenti, deputeti, idealisti, heroi i mungon Shqipërisë dhe Kosoves qe Ti i deshe aq shume.

Gjithmonë e me shum Un bindem se historia te jep vendin qe ty te takon.

Ti nuk jeton me sepse qarqeve anti-shqiptare nuk u pelqeu endrra jote per nji Shqiperi te bashkuar me te gjitha trojet e veta si te gjitha kombet e tjera Europiane,

Une e di qe shpirti yt nuk prehet i qete, deri ate dite qe Shqiperia te bashkohet me trojet e veta te ndara padrejtsisht.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’Adi Krasta është i papuni më i aftë në Shqipëri’’
“Gjëegjëza” e Blushit për Ramën: Nëse babai është Shqipëria, me sa mama është martuar babai? »
Article Logic
Execution time: 0.013071060180664
array(1) { ["section"]=> string(102) "kiri-nje-dedikim-te-forte-te-atit-azem-hajdarit-babe-kam-shume-mall-per-te-taku-e-me-t-rrok-fort-34851" }