Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Ç’po ndodh në Kinë? Njerëzit po vendosin sërish maska mbrojtëse, por këtë herë jo prej virusit…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a256e7b1a4bd6a5da76d3d960d8f5764

Pandemia e koronavirusit bëri që në Kinë të ulej ndotja e ajrit dhe qelli i kaltër të shihej sërish.

Ndërsa tani që vendi është hapur dhe i është kthyer normalitetit është kthyer sërish smogu, me makinat që lëvizin apo fabrika që punojnë më shumë duke nxituar të rrisin prodhimin.

‘Deçanherald’ rapoton se sipas organizatës joqeveritare ‘Greenpeace’, ndotja e ajrit në Kinë është rikthyer në të njëjtin nivel që ishte përpara pandemisë së koronavirusit. Madje në disa matje, gjatë muajit prill, për cilësinë e ajrit, vihet re se shifrat e ndotjes janë pak më të larta se të njëjtën periudhë një vit më parë.

Tanimë qytetarët e Pekinit detyrohen të vendosin sërish maksa, por ktë herë për shkak të smogut dhe jo virusit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img