Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Kina raporton rastin e parë me virusin Zika

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rasti i parë i virusit Zika në Kinë është gjetur te një 32 vjeçar që kishte udhëtuar jashtë vendit.

Zyrtarët thanë se 32 vjeçari kishte udhëtuar drejt Venezuelës ndërsa kur është kthyer në vendlindjen e tij, në jug të qytetit Ganzhou, ai nuk ëhstë ndjerë mirë. Pasi ka shkuar në spital ai u diagnostifikua me virusin Zika. Sipas mediave lokale 32 vjeçari ndodhet në spital dhe por bën një rekuperim të shpejtë.

Më shumë


spot_img

spot_img