Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

“Kim të mos ndërhyjë në punët e Shqipërisë”, Braçe për Metën: Nuk është dehje, por fashizëm. Drejtësia të bëjë detyrën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Brace ka reaguar menjëherë pas deklarataveforta që bëri sot në mbrëmje presidenti Ilir Meta ndaj SHBA dhe Yuri Kim.

Meta tha se “Kim nuk duhet të ndërhyjë në punët e brendshme të Shqipërisë, madje nëse do të mbrojë Ramën dhe Serbinë ta bëjë, nëse do të vijë bashkë me Ramën në studio”.

Ndërkohë Braçe thotë se kjo nuk është lajthitje apo dehje e Metës, por një ideologji, ideologji fashiste që nga gjuha shkon në veprim, dhe siç thotë Braçe, nga urrejtja mund të shkojë në pushkatim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img