Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Kim Kardashian nuk kursehet, “SHKUND” xhepat për LUFTËN në ARMENI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kim Kardashian nuk është vetëm një nga vajzat më të bukura të show-bizit, por edhe një person mjaft solidar.  

Bukuroshja me origjinë armene ka nisur një fushatë për mbledhjesh fondesh. Së fundmi, ajo postoi një video të shkurtër në rrjetet sociale në të cilën zbuloi mbështetjen për organizatën humanitare kushtuar ndihmës për ata në Armeni dhe rajonin e Nagorno-Karabakh, i njohur gjithashtu si Artsakh. 

Kim Kardashian njoftoi një donacion prej një milion dollarësh për ‘Armenia Fund’ (fondin Armen).  Veprimi i saj humanitar vjen në mes të luftimeve të vazhdueshme midis Azerbajxhanit dhe Armenisë. Kim shpjegoi se fondi i Armenisë po ofronte ‘ushqim, strehim dhe kujdes mjekësor për ata që ishin prekur nga luftimet, përpara se të zbulonte se do të dhuronte një milion për të ndihmuar përpjekjet e tyre në terren”.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img