Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
0.5kmh
0 %
Hën
6 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
12 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kim Kardashian liron 17 të burgosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kim Kardashian West po qëndron besnike ndaj premtimit të saj për të luftuar për reformën e burgjeve në SHBA.

CNN ka mësuar se ylli amerikan ka punuar përgjatë 3 muajve të fundit për të ndihmuar në heqjen e dënimeve për 17 të burgosur të drogës, që janë shkelës për herë të parë.

Brittany K. Barnett, avokatja personale e Kardashian dhe MiAngel Cody, këshilltarja e The Decarceration Collectiveha, tha për CNN se Kardashian West  luajti një rol të rëndësishëm në lirimin e këtyre të burgosurve.

“Kim ka financuar këtë projekt dhe ka qenë një përkrahëse shumë e rëndësishme e fushatës sonë” 90 Ditët e Lirisë “, që Trump e nënshkroi tek ligjet vitin e kaluar,”-tha Cody.

Barnett shtoi se pa Kardashian bazën e projekt-ligjit, kjo nuk do të kishte qenë e mundur.

“(Kim) ka ofruar mbështetje financiare për të mbuluar tarifat ligjore në mënyrë që ne mund të udhëtojnë në vend. Marrëdhëniet tona me klientët tanë nuk do të përfundojnë, kur ata janë liruar. (Kim) është me të vërtetë e dedikuar për këtë çështje. Unë punoj personalisht me të, ne jemi vërtet mirënjohës “.

Më shumë
spot_img
spot_img