Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

spot_img

Lajme të ngjashëm

f29fad1f901ec89e32ee7be8ae27b3c2

Dasmat, funeralet dhe lëvizja e lirë janë ndaluar në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut që po përgatitet për kongresin e parë në 36 vite.

Lëvizja e lirë brenda dhe jashtë qytetit, funeralet apo edhe dasmat janë ndaluar për një kohë të gjatë deri në përfundimin e kongresit të Partisë së Punës e udhëhequr nga lideri i saj suprem, Kum Jong Un. Në vend janë shtuar edhe masat e sigurisë, veçanërisht kontrollet në banesa, dyqane apo edhe të qytetarëve në rrugë.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img