Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Kim Jong-Un gjen zëvendësuesen e motrës, çfarë fshihet pas kësaj historie?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lideri komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un duket se i është rikthyer historisë së romancës me këngëtaren, Hyon Song-Wol. 

43-vjeçarja ka fituar vëmendjen e Kim, pasi është parë gjithnjë e më shumë në krah të drejtuesit të koreano-veriorëve. Wol ka shoqëruar në udhëtimet zyrtare dhe në një paradë ushtarake liderin 36-vjeçar,

Ajo duket se ka marrë detyra të kryera më parë nga motra e vogël e udhëheqësit, Kim Yo-jong.

Më 10 tetor, ushtarët nga Ushtria Popullore Koreane marshuan nëpër qendrën e Pyongyang në një shfaqje të fuqisë ushtarake, e cila përfshinte raketa balistike ndërkontinentale. 

Ishte Hyon ai që shoqëroi personalitete në vendet e tyre dhe i mori lulet e dhëna udhëheqësit role të kryera më parë nga Znj Kim.

Sipas mediave botëror, 10 vite më parë, mes tyre ka pasur një raport romance, por asokohe nuk është miratuar nga babai i liderit komunist.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img