Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Kim dhe Soreca urojnë besimtarët ortodoksë për Pashkët: Ju urojmë shpresë në këto ditë të bukura

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve.

“Gëzuar Pashkën Ortodokse nga të gjithë ne në Ambasadën e SHBA në Tiranë! Ju urojmë shpresë në këto ditë të bukura pranvere”, shkruan ajo në postimin e saj.

Në një festë kaq të rëndësishme për besimtraët ortodoksë nuk kishte si të mungonte edhe urimi i ambasadorit të BE, Luigi Soreca.

“Gëzuar Pashkën të gjithë besimtarëve orthodoksë shqiptarë! Ju urojmë një Pashkë të shenjtë e cila mbush jetën tuaj me gëzim, pozitivitet dhe paqe”, thuhet në mesazhin e ambasadorit të BE.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img