Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

KFOR-i kontroll në zonën “e nxehtë” në veri, shton patrullimet në territorin e Kosovës (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

KFOR-i është duke e monitoruar nga afër situtatën në të gjithë Kosovën duke shtuar dhe numrin e patrullimeve. Lajmi u konfirmua përmes një deklarate të Misionit Paqeruajtës, pjesëtarë të së cilit janë vendosur në zonën neutrale mes kufirit Kosovë – Serbi dhe po ashtu në zonën ku gjenden Njësia Speciale e Policisë së Kosovë.

242443120 5204884099538303 2881542110444894686 n 1

Zëdhënësi i KFOR-it, Antonio Minutella ka thënë se KFOR-i ka rritur numrin dhe kohëzgjatjen e patrullimeve rutinë në Kosovë, përshirë edhe zonën e veriut.

KFOR ka rritur numrin dhe kohëzgjatjen e patrullimeve rutinore në të gjithë Kosovën, përfshirë edhe Kosovën veriore”, ka thënë ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img