Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Këtyre personave do i’u mohohet e drejta e pasaportës, arsyeja është shumë e rëndësishme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pedofilëve të cilët janë të akuzuar dhe dënuar me burg, pasi të dalin nga izolimi do u mohoet e drejta e pasaportës.

Qeveria australiane ka bërë këtë propozim, që e konsideron shumë të rëndësishëm.

Në këtë mënyrë, pedofilët nuk do kenë mundësinë që të lëvizin në shtete të tjera dhe të kryejnë krimet me fëmijët.

Ministri i Drejtësisë Michael Keenan tha se kjo do të ndikojë në rreth 20,000 autorë që kanë kryer dënimin, por megjithatë mbeten nën monitorimin e autoriteteve.

“Asnjë vend nuk ka marrë asnjë veprim të tillë vendimtar dhe të fortë për të ndaluar qytetarët e saj për të shkuar jashtë shtetit, shpesh në vende ku abuzohet me fëmijët “, u shpreh ndër të tjera Keenan./Newsbomb.al/ 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img