“Këtu është për t’u zhdukur sa më parë”, Renato Mekolli revoltohet me masat e Ramës: Të gjitha mbyllur, fundjavat mbyllur. Restorantet me ç’do punojnë!?

Publikuar tek: aktualitet, më 20:48 25-05-2020 “Këtu është për t’u zhdukur sa më parë”, Renato Mekolli revoltohet me masat e Ramës: Të gjitha mbyllur, fundjavat mbyllur. Restorantet me ç’do punojnë!? FotoMontazh: Shef Renato Mekolli - Kryeministri Rama

Shef Renato Mekolli ka shprehur revoltën e tij me masat e ndërmarra nga qeveria Rama për parandalimin e përhapjes së covid-19, dhe kufizimin e mëtejshëm të lëvizjes me makina në fundjavë.

Renato bën një krahasim me Greqinë ku siç thotë i gjithë vendi është i hapur, dhe më Shqipërinë. “Këtu është për t’u zhdukur sa më parë se vetëm shtet nuk kemi”, shkruan ai, ndërsa thotë se të gjitha janë mbyllur, e tashmë me lajmërimin e fundit të kryeministrit fundjavat do jenë të mbyllura.

“Me çfarë do punojnë restorantet dhe të gjithë ata që presin fundjavën?”, ëhstë pyetja që ngre shef Renato.

“Greqi-Athinë 24/5/2020

Çdo gjë hapur,sepse ka Shtet

Këtu hap-mbyll dhe falimentim për të gjithë

Këtu është për tu zhdukur sa më parë,se vetëm Shtet që nuk kemi,lokalet mbyllur,turizmi mbyllur dhe qershia mbi tortë fundjavat nga Tetori.Ej,,,seriozisht e keni? Me çfarë do punojnë restorantet dhe të gjithë ata që presin fundjavën. Po lini nam,çlironi Shqipërinë dhe i lini biznezet të marrin frymë”, shkruan Renato Mekolli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089330673217773
array(1) { ["section"]=> string(151) "ketu-eshte-per-t-u-zhdukur-sa-me-pare-renato-mekolli-revoltohet-me-masat-e-rames-te-gjitha-mbyllur-fundjavat-mbyllur-restorantet-me-c-do-punojne-207788" }