Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

“Kështu u mbledhshim gjithmonë”, Gjiknuri dhe Kushi veshin përparësen, i shpërndajnë ushqim të moshuarëve në Elbasan

Lajme të ngjashëm

Në ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës, deputeti i PS Damian Gjiknuri dhe ministrja Arsimit dhe Sportit Evis Kushi, së bashku me deputetët e Partisë Socialiste kaluan një ditë ndryshe me të moshuarit që marrin shërbime në qendrën sociale Balashe në Elbasan.

Atyre ju bashkua dhe kryetari i Bashkisë, Gledjan Llatja, të cilët së bashku veshën përparëset dhe i shpërndanë të moshuarëve ushqim.

Gjatë fjalës së tij Gjiknuri bëri me dije se shumë shpejt do të fillojë sërish shëprndarja e paketës mbështetëse ekonomike për njerëzit në nevojë.

“Shumë shpejt ne do të fillojmë dhe paketën e mbështetjes ekonomike përsëri pasi ju e dini se rritja e çmimeve ka ndikuar edhe në nivelin e jetesës. Prandaj, qeveria ka menduar që ta aplikojë në  vjeshtë dhënien e mbështetjes financiare për njerëzit në nevojë. Uroj më të mirat dhe kështu u mbledhshim gjithmonë. Edhe na fotni ndonjëherë sepse me kënaqësi do të vijmë”, tha Gjiknuri.

Më shumë